سال 93 | حوزه نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزي خراسان شمالي
باسمه تعالی
1-برگزاری اولین جلسه حجاب وعفاف در سال 93 (صورتجلسه ):
اولین جلسه شورای عفاف وحجاب پیرو دعوتنامه شماره 3215مورخ 93/01/21 با حضور تعدادی از اعضاء در تاریخ 93/01/23 ساعت 10 در محل دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه  با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید آغاز گردید .
ابتدا آقای امانی رئیس محترم اداره امور فرهنگی در خصوص دستور جلسه ، برگزاری برنامه های روز زن ،وضعیت حجاب وعفاف در سازمان وهمچنین برنامه های 11گانه بخشنامه ی ارسالی از استانداری توضیحاتی رامطرح نمودند .
درادامه حجت الاسلام والمسلمین غلام نژاد مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان ورئیس ستاد حجاب وعفاف ضمن خوش آمد گویی وتبریک پیشاپیش ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) وولادت امام خمینی (ره) وروز زن ومادر به حاضرین در جلسه ، به بیان چند روایت از ائمه اطهار(ع) و اهل بیت (ع)پرداختند ؛ایشان اظهار داشت :
امام صادق (ع)فرمود :نگاه کن ای مفضل بن عمر به آن چیزی که خداوند انسان را به آن اختصاص داده وحیوانات را به آن اختصاص نداده که ارزش وقدر آن زیاده وهر کس آن را داشته باشد  با ارزش است . منظور حیاست .حیا چیزی است که به انسان داده شده وبه حیوان داده نشده است . همچنین پیامبر اکرم (ص) فرمودند :حیا ده قسمت است ،که نه تای آن مخصوص خانم ها ویک قسمت مربوط به آقایان است . وی در ادامه اظهار داشتند که حیا به معنای شرم از خداوند در گناهان است وحضرت فاطمه (س)در بحث حیا در قله این مبحث هستند . حیا اگر کم باشد ،ایمان انسان هم ضعیف می شود . درجامعه انسانی هم اگر حیا نباشد .ایمانشان ضعیف می شود .مسئول حوزه نمایندگی در ادامه به برنامه های گسترده دشمن در خصوص ضربه زدن به فرهنگ جامعه اشاره و اظهار نمود : دشمن برنامه های زیادی برای ضعیف کردن ایمان مسلمانان دارد که از آن جمله می توان به راه اندازی شبکه های ماهواره ای(من وتو )و(فارسی وان ) که مروج مسائل غیر اسلامی و مغایر با احکام و عقاید مردم می باشد اشاره و نام برد .
در ادامه هر یک از اعضاء به بیان دیدگاهها و پیشنهادات خود پرداختند و مقرر گردید :
1-برگزاری مراسم جشن وایجاد فضا سازی مناسب در این روز .
2-برگزاری مراسم تجلیل از بانوان وهمکاران خانم ،مادران وهمسران شهدا .
3- ارسال پیامک با مفاهیم( حضرت زهرا (س) ،جایگاه زن ) ،(زن واقتصاد ) ،(زن وفرهنگ).
4-برگزاری اردوی فرهنگی و تفزیحی ویژه خواهران  .
5-در صورت امکان برگزاری نمایشگاه با موضوع حجاب وعفاف .
6- برگزاری مسابقه نقاشی واهداءجوایز به همه فرزندان (دختر)وجوایز ویژه به نفرات برتر انجام گردد.
جلسه با صلواتی بر محمد وآل محمد در ساعت 12 به پایان رسید .
حاضرین در جلسه :
1-حجت الاسلام والمسلمین غلام نژاد           مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ورئیس ستاد حجاب وعفاف
2-حسن علی نیا                                                         نماینده معاونت توسعه مدیریت ومنابع انسانی
3-حسین قربانی                                                                    مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی
4-حضرتقلی حیدری                                                                رئیس اداره روابط عمومی
5-رمضانعلی کیائی فر                                                   نماینده معاونت برنامه ریزی وامور اقتصادی
6-مهدی میر قراچورلو                                                                    نماینده حوزه حراست
7- احمد رضا امانی                                                                   رئیس اداره امور فرهنگی
8-زهرا امیری                                                                              مشاور امور زنان
9- فاطمه زراعتکار                    
                                                دبیر شورای عفاف و حجاب
2-برگزاری دومین جلسه حجاب وعفاف (صورتجلسه) :
دومین جلسه ستاد بزرگداشت هفته مقام زن  در مورخ 93/1/26 با حضور تعدادی از اعضاء  بعد از نماز در  محل  دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله  مجید آغاز گردید. 
ابتدا حجت الاسلام والمسلمین غلام نژاد  مسئول محترم ولی فقیه سازمان ضمن خوشامد گویی به اعضاء حاضر در جلسه به اهمیت این روز پرداختند و تاکید به هرچه بهتر برگزار شدن این جشن نمودند و پس  از تبادل نظر بین اعضاء  موارد ذیل مورد تصویب قرار گرفت :
1- مقرر گردید جشن در روز یکشنبه مورخ 93/1/31 در محل نماز خانه سازمان ساعت 9 الی 11 صبح برگزار گردد.
2-مقرر گردید مجری روز جشن و اطلاع رسانی و دعوتنامه توسط اداره محترم روابط عمومی سازمان  پیگیری گردد.
3-مقرر گردید کارت هدیه به مبلغ یک میلیون ریال  و جوایز گروه سرود؛  سخنران؛ مجری ؛ و جوایز  اسامی فاطمه و زهرا توسط معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان صورت گیرد.
4- مقرر گردید تقدیر نامه و جوایزی ویژه  تجلیل از همسران  و مادران شهدا توسط اداره محترم ایثارگران  به مبلغ 500 هزار ریال  تهیه گردد.
5-مقرر گردید پذیرایی  (شیرینی و آب میوه ) به تعداد 200 نفر و تهیه صندلی  توسط مدیریت محترم پشتیبانی صورت گیرد
6-مقرر گردید نصب شومیز و فضاسازی نمازخانه توسط روابط عمومی انجام گیرد
7-مقرر گردید سرکار خانم امیری نسبت به هماهنگی گروه سرود ؛سخنران(سرکار خانم یزدان پناه استاد دانشگاه بجنورد )؛تهیه صورتجلسه ؛ تهیه سین برنامه روز جشن و  تنظیم جدول روز زن و تهیه لیست زنان شاغل  و برگزاری بازدید از پروژه های اشتغالزایی زنان روستایی  و عشایری و بردن زنان شاغل به جشن میلاد کوثر که توسط سایر ادارات و مدیر کل محترم استانداری برگزار می گردد اقدام نمایند.
8-مقرر گردید در راستای تقدیر و تشکر از زنان شاغل لوح های تقدیر توسط مدیر محترم حوزه ریاست تهیه گردد.
اعضاء حاضر در جلسه :
حجت الاسلام والمسلمین غلام نژاد          مسئول محترم حوزه نمایندگی  ولی فقیه
آقای  منصور برغمدی                           معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی
آقای اسماعیل محمود آبادی                             مدیر محترم حوزه ریاست
آقای حضرتقلی حیدری                          رئیس محترم اداره  روابط عمومی سازمان
سرکار خانم امیری                               مشاور محترم رئیس سازمان در امور زنان

3-گزارش برگزاری مراسم به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) وروز زن( اردیبهشت ماه 93)
به مناسبت بزرگداشت هفته مقام زن ،روز مادر وسالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در روز یکشنبه مورخه 93/01/31 مراسم جشن باشکوهی با حضور همکاران وخانواده محترمشان  ،خواهران محترم شاغل در سازمان ،ریاست محترم سازمان ،مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی فقیه ،معاونین ومدیران در محل نماز خانه سازمان برگزار گردید .
ابتدا پس ازتلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجید ، مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی فقیه جناب حجت الاسلام والمسلمین غلام نژاد ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا (س)وخوشامد گویی به مدعوین گرامی درخصوص فضایل ومناقب آن بانوی همام به ایراد سخن پرداخت و هدف از برگزاری مراسم را تجلیل از مقام والای بانوان دانست .
در ادامه جناب مهندس یاوری ریاست محترم سازمان ضمن خوشامدگویی وخیر مقدم در خصوص وظایف ونقش مهم زنان در تربیت فرزندان به ایراد سخن پرداخت .
سپس سرکار خانم پیر زمان کارشناس محیط زیست خراسان شمالی در مورد روز زمین پاک و نقشی که زنان می توانند در حفاظت محیط زیست وآموزش به فرزندان در کاهش آلودگی داشته باشند و اینکه ما امانت دار سرزمینی هستیم که باید به آن افتخار کنیم ودر حفظ آن کوشا باشیم مطالبی را عنوان نمود .
پس از آن سرکار خانم یزدان پناه از مدرسین محترم دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت .ایشان به برخی از تفاوت های مردان و وزنان اشاره واظهار داشت، همانطور که خانم ها وآقایان از نظر جسمی با هم فرق دارند از نظر روحی وروانی نیز باهم فرق دارند و این تفاوتها باعث می شود تا با هم  هماهنگ  باشند .
در پایان مراسم به کلیه همکاران خانم وهمسران همکاران محترم وهمچنین خانم هایی که نامشان به نام فاطمه و زهرا متبرک شده بود جوایزی اهدا گردید .