متفرقه | حوزه نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزي خراسان شمالي

مناسبتها :

1-برنامه های ماه مبارک رمضان سال 92:

الف)تبریک حلول ماه مبارک رمضان .

ب)تهیه و ارسال مطالب فرهنگی با عنوان ویژه نامه ماه مبارک رمضان در خصوص فضیلت این ماه عزیز جهت بهره مند شدن هرچه بیشتر همکاران از فیوضات عظیم این ماه .
ج) تهیه راهنمای سلامت در ماه مبارک رمضان با رویکرد آشنایی همکاران با مسائل مرتبط با حوزه سلامت دراین ماه .

د)تهیه و تنظیم مطالبی درخصوص فضیلت واعمال عید سعید فطر وارسال آن از طریق اتوماسیون برای همکاران . 

2-ارسال پیام تبریک روز جهانی قدس برای همکاران .
3- تهیه و ارسال پیام تبریک حلول ماه شوال و عید سعید فطر .

4-برگزاری تجمع اعتراضی کارکنان سازمان جهاد کشاورزی و ادارات کل وابسته در محکومیت هتک حرمت به مزار شریف جناب حجربن عدی از صحابه رسول اکرم اسلام (ص) .

در پی هتک حرمت به مزار شریف جناب حجر بن عدی از صحابه بزرگ پیامبر گرامی اسلام(ص)و یار وفار حضرت علی (ع) ،حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در جهت محکوم نمودن این اقدام ددمنشانه که توسط وهابیون و سلفی های بی دین انجام شد اقدام به برنامه ریزی جهت برگزاری تجمع اعتراض آمیز کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان ، ادارات کل ،موسسات و شرکت های وابسته نمودو با تشکیل جلسه و مشخص شدن وظایف بخشهای مختلف سازمانی ، برنامه بسیار مناسبی در تاریخ 21/2/92 با تجمع همکاران بر پا گردید .
در حاشیه این تجمع کلیه شرکت کنندگان اقدام به امضاء طوماری در محکومیت این جنایت نموده وضمن اعلام آمادگی خود جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری(مُدَّظِله العالی)از مجامع و نهاد های بین المللی خواستار واکنش مناسب به این حادثه تأسف بار و جلوگیری از تکرار این قبیل جنایات شدند.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین احمدی خرم مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت جواد الائمه (ع) خراسان شمالی

متن سخنرانی
بسم ا... الرحمن الحیم
شروع بحث را با تفسیر آیاتی از قرآن کریم آغاز می کنم .ملاک قرآن است هر چه با آیات قرآن تطبیق کرد قبول    می کنیم .وهر چه با ملاکهای قرآنی تطبیق نکرد قبول  نمی کنیم .
یا ایُّها الذین آمنوا....سوره آل عمران آیه 118و119 .
بحث دشمن شناسی در قرآن بحث جدی است .
ای مومنان از غیر خودتان کسانی را به عنوان دوست انتخاب نکنید .شأن نزول این آیه کجاست .(شأن نزول کمک  می کند که معنای آیات را بفهمند ) .
در صدر اسلام ،مسلمانان که در مدینه حکومتشان شکل گرفت بدترین دشمن برای مسلمانان ،یهودیان بودند وهنوز هم هستند .یکی از معجزات قرآن آیه ای است که می گوید سر سخترین دشمن برای مومنان یهودیان هستند .
لَتَجِدَنّ اشَّدَ الناس عَدَاوَةً لِلذینَ  آمنوا الْیَهود .
تو خواهی یافت که سرسخترین دشمن برای مومنین یهودیان هستند .
این آیه مربوط به صدر اسلام است ومربوط به زمان خاصی نیست وتا زمان امام زمان که مهار بشوند وبه عنوان اقلیت مذهبی در دوران حکومت امام عصر(عج) قرار گیرند .تا آن زمان دشمنی می کنند .
در صدر اسلام دشمنان از نظر بعضی مسائل مانند سواد ،اقتصادی ،...پیشرفته بودند وبعد از این که اسلام شکل گرفت مبارزات خود را بر علیه اسلام شروع کردند وامروزه تاریخ تکرار می شود یعنی بعد از تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران نیز دشمنان مبارزات خود را علیه ایران شروع کردند .
در آن زمان در جنگها مشکلات اقتصادی ،گرسنگی وفقر به حدی بود که بعضی از مسلمانان بدلیل پول وسرمایه به طرف یهودیان متمایل می شدند وخواهان ارتباط با آنها بودند . فشار فوق العاده بود وطبیعی است که در این شرایط گروهی به سمت یهودیان متمایل شوند . حالا به دلیل این که بعضاً گروهی از یهودیان ومسلمانان قبل از اسلام با هم رفیق بودند بعد از اینکه با مسلمانان شدند یهودیان اینها را بیرون کردند .
یا ایُّها الذین آمنوا لاتتخذوا بطانَهً مِن دونکم .
((بطانت ریشه بطن یعنی درون ))(خود کلمه بطانت به لباس زیر هم گفته شده)
یعنی حق ندارید با آنها آنقدر دوست شوید که یکی شوید آیه به نحوی تحقیر هم می کند نمی گوید غیرکم بلکه   می گوید مِن دونِکُم ،دون یعنی یک فقره از شما پستر هستند به نحوی قرآن به مسلمانان ومومنان اعتبار می دهد . یعنی شما اعتبارتان بالاتر از آن است که با آنها مراوده برقرار کنید .
نورانیت کلام قرآن در این است که گویی برای همین عصر حاضر نازل شده است .
لایَالُونَکُم خَبالاً وَدُّوا ما عَنِتُّم قَد بَدَتِ البَغضاءُ مِن اَفواهِهِم .
اینها شما را  به مال خودتان رها نمی کنند ومدام برای شما توطئه وگرفتاری درست می کنند وهمیشه شما را در رنج وعذاب می گذارند .
وسختی شما را دوست دارند . وهر گاه برای شما سختی درست شود لذت می برند .
ودشمنی آنها با باز شدن دهانشان آشکار است .یعنی با حرف زدن آنها دشمنی شان با مسلمانان آشکار می شود .ونیاز به تجزیه وتحلیل ندارد .اگر انسان چشم وگوش باز کند متوجه دشمنی آنها می شود وآنچه در دلشان است بسیار جدی تر است « وَما تُخفی صُدُورُهُم اَکبَر قَد بَیَّنَّا » ودشمنی شان در درون به مراتب بیشتراست .
چرا قرآن می خواهد حساسیت ایجاد کند
ما آیات را برای شما تبیین کردیم منظور اگر انسان دشمن را دشمن بداند وبشناسد ،این آیه ورزق الهی است
هر که دنبال گناه برود خدا این رزق را از او می گیرد انسانهایی که دنبال معنویت ومعرفت خدا هستند ، خدااین روزی را به او عطا می کند .کسانی که دست از تقوی بردارند خداوند این روزی را از آنها می گیرد .
گروهی در زمان جنگ جانانه دفاع کردند اما همین فرد ویا گروه در مقابل دشمن کوتاه می آید وطبل مذاکره می زند . این آیه و نشانه الهی است که انسان بفهمد دشمنش کیست و چه توطئه هایی دارد . چقدر زیبا می گوید قرآن :
ها اَنتُم اولاءِ تُحِبُّونَهُم و لایُحِبُّونَکُم وَتُومِنُون بِالکِتابِ کُلِّهِ .
شما (خطاب به کسانی که میلشان به دشمن است)یهودیان را دوست دارید ولی آنها شما را نمی خواهند .او بیچارگی تو را می خواهد وتو را قبول ندارد .
شما به این نظام آفرینش ،دستورات الهی ،قرآن ایمان دارید اما آنها شما را قبول ندارد شما پیامبران و کتابهای آنها را قبول دارید ولی آنها ندارند و قرآن را آتش می زنند ،ولی در ظاهر وقتی با شما حرف می زنند می گویند  ما احترام مسلمانها را داریم ،بحث حقوق بشر ومسائل دیگر ،اما وقتی با خود خلوت می کنند ، از شدت كينه  و دشمني كه عليه شما مومنان دارند انگشتان خود را مي جوند.
قرآن مي گويد به دشمنان بگو از غضبشان بميرند.. خداوند آگاه است و مي فهمد و از درون آنها آگاه است. اگر يك وقت كار خوبي از شما سر بزند و پيشرفت كنيد ناراحت مي شوند و اگر گرفتاري و مشكلي سراغ شما بيايد خوشحال مي شوند
اِنْ تَمْسَسْكُمْ حَسَنَهٌ تَسؤْهُمْ وَ اِنْ تُصِبْكُمْ سَيّئَهٌ يَفْرَحوُا بِها وَ اِنْ تَصْبِروا وَ تَتَقُوا لا یَضُرکُم کَیْدَهُمْ شَیْئاً شَیً
اگر صابر باشيد و تقواي الهي داشته باشيد مكر و كينه آنها هيچ ضرري به شما نمي رساند خداوند به كارهايي كه آنها مي كنند احاطه دارد و اگر شما خدا را ياري كنيد خدا هم شمارا ياري مي كند.
دشمن يك لحظه عقب نشيني نمي كند مدام برنامه ريزي مي كند اگر فردی ، گروهي و جناهي دم از ارتباط  و مراوده با دشمنان بزند به دليل اينكه اينها دارند دشمني مي كنند قرآن مي گويد معدوم مي كنم.
تقوا در همه زمينه ها بايد باشد سياسي، اقتصادي، كشاورزي، خانوادگي؛ تلاش و كوشش خود را بكنيد گناه نكنيد و وظايف خود را انجام دهيد ؛ خدا هم شمارا ياري مي كند و گرنه خداهم ياري نمي كند.
1500آيه راجع به دشمنان در قرآن بيان شده كثرت آن به اين دليل است كه ما باورمان شود كه دشمنان با ما دشمني مي كنند؛ بايد هوشيار باشيم و توطئه دشمن را بشناسيم.
به بركت خون شهدا مرزهاي جغرافيايي ما تغييري نكرد گرچه آنها احساسشان اين بود كه وقتی وارد ايران شوند چند روز بعد در تهران با ما مصاحبه کنید ولی استقامت، كاررا به آنجايي رساند كه يك وجب از خاك اين سرزمين را نتوانستد بگيرند.
با استقامت و شجاعت ما مرز جغرافيايي ما تغيير نكرد اما  مرز سياسي ما فرق کرده، ما امروزه با دشمنان در مرز جغرافيايي نمي جنگيم بلكه در ديوارهاي فلسطين و سوريه مي جنگيم.
شاید گروهي بر اين نظر خرده گرفته و بگويند ما با سوريه چكار داريم، اگر از سوريه عقب نشيني كنيم درگيري به مرز جمهوري اسلامي خواهد رسيد و اگر موفق شوند غزه و جنوب لبنان را فتح كنند جنگ بعدي در مرزهاي ايران خواهد بود ؛ مرزهاي سياسي ما از مرزهاي جغرافيايي گسترش بيشتري دارد.
روزي بر سر اين مسئله كه ايران را جزء سازمان ملل بپذيرند يا نه بحث بود اما امروزه به بركت خون شهدا و پايمردي در دوران دفاع مقدس اين عزت را كسب كرديم .
دشمن وارد افغانستان و عراق شد و دورتادور ايران حلقه زدند و هدفشان ايران بوده اما به لطف خداوند نتوانستند وارد ايران شوند..
دوران جنگ بعضي از آقايان مصلحت انديشي كردند وبه حرف حضرت امام در مورد انهدام ناوگانهاي دشمن عمل نكردند، شايد در آن زمان كمي سختي داشتيم اما امروز سختي نداشتيم و حضور آمريكايي ها را در منظقه نداشتيم.
اگر كمي عقب نشيني از حرف ولايت كنيم ضربه مي خوريم. به حمدا...عزت و اقتدار ما باعث شد امروزه در خانه هاي آمريكا با او بجنگيم.
در بحث 1+5 پاي ميز مذاكره در بحث انرژي هسته اي یعنی جمهوري اسلامي در يك طرف و پنج قدرت برتر جهان در طرف ديگر، سالهاست جمهوري اسلامي ايران قدرتها را پاي ميز كشانده و اين اقتدار و عزت است.
مقام معظم رهبری فرمودند : حماسه سياسي ،خودشان در تفسير حماسه سياسي به نمونه برترش امسال يحث انتخابات را مطرح كردند.
كلمه حماسه يعني چيزي که تحول مثبت ايجاد كند. اگر انتخابات امسال محكم و جدي برگزار شود يك ضربه محكم و كمر شكن به دشمن خواهد زد يعني به نوك قله در بحث استقلال سياسي نزديك مي شويم و دشمن ضربه جدي را  خواهد خورد.
دشمن الان تمام هَم خود را گذاشته است، در دوران انتخابات قبل عريان به جنگ بانظام جمهوري اسلامي به نام حمايت از آقای كروبي و موسوي آمدند.ما که می دانیم که اینها نه موسوی را می خواهند نه کروبی را ، البته بار ها حضرت آقا فرمودند به خود آئید ، اسرائیل و آمریکا از شما حمایت می کنند . امام خميني فرمودند: هروقت يك روزي آمريكا از كسي حمايت كرد بدانند كه مشكلي دارد. بعضي ها عريان به جنگ با نظام و ارزشهاي جمهوري اسلامي مي آيند، بايد حواسمان جمع باشد دشمن براي انتخابات برنامه ريزي كرده  و به جنگ با تدابير مقام معظم رهبري مي آيند ، طبیعی است احراز صلاحيت که  نشوند جنجال به پا مي كنند و اين جنجال به نفع آمریكاست.
و چون زمان انتخابات رياست جمهوري با انتخابات شوراها يكي شده قطعا براي جنجال در گوشه و كنار جمهوري اسلامي برنامه ريزي كرده اند. و براي بعد از انتخابات هم برنامه ريزي كرده اند. در دوره قبل نيز توطئه كردند و براي آينده هم توطئه دارند اما اگرمردم محكم پاي ارزشهاي اسلامي و دين باشند اين حماسه رخ بدهد ضربه جدي را خواهد داشت . اميدوارم در اين انتخابات با همان تعبير حضرت آقا حماسه سياسي اتفاق بيافتد.

5-برگزاری مراسم رحلت حضرت امام خمینی (ره)در سال 92 :

حوزه نمایندگی ولی فقیه (ادارات امور فرهنگی – آموزش عقیدتی)با همکاری سایر بخشها اقدام به برنامه ریزی و برگزاری مراسم سوگواری در رسای امام بزرگوار نمود .این مراسم همزمان با نماز مغرب و عشاء وبا حضور مسئولین استان ،اعم از امام جمعه محترم مرکز استان ، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ،مدیران کل و ... و خانواده محترم همکاران و بازنشستگان در محل نمازخانه سازمان برگزار گردید .

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید آغاز گردیدو درادامه سرود ملی جمهوری اسلامی ایران پخش گردید . در ادامه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان حجت الاسلام والمسلمین غلام نژاد ضمن خیر مقدم به مدعوین ، مسئولین و کلیه مهمانان بر بزرگداشت یاد و نام امام راحل تأکید و ادامه راه آن عزیز سفر کرده را خواستار گردید .

درادامه ریاست سازمان نیزباخیر مقدم به تمامی حضار و دوستداران حضرت امام(ره)ازحضور همه مسئولین و مدعوین در این مراسم تقدیر و تشکر نمودند .

6- نیمه شعبان :
تهیه مطالبی با عنوان دانستنیهایی از امام زمان(عج) به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عج) .

7-مراسم گرامیداشت 92/7/19سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)به استان خراسان شمالی .

8-برنامه های کمیته روستایی و عشایر ستاد دهه فجر .

الف:برگزاری جلسه کمیته روستایی و عشایری با حضور اعضاءوارسال صورتجلسه  کمیته روستایی و عشایری برای اعضاء .

ب:تنظیم جدول برنامه های کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر استان برای اعضاء و رئیس ستاد استانی دهه فجر.

 فایل ها

 گزارش برگزاري مراسم 19 مهرماه    حجم فايل:  213 KB